GELİNLİK SEÇİMİ

GELİNLİK SEÇİMİ

Gelinlik seçerken nelere dikkat edilmeli ?
Evlenmek vermesi zor bir karar, ancak evlenmeye karar verdikten sonrası birçok kişi için biraz daha zorlu geçiyor. Sade bir nikah töreninden gösterişli bir düğüne, hangisini tercih ederseniz edin yapılması gerekenler listesi her zaman oldukça kabarık oluyor. Bu süreçte en çok koşturanlar ise düğünün merkezindekiler, gelinler oluyor. Onlar için gelinlikten gelin saçına çiçeğine kadar düşünecek pek çok ayrıntı var. En şanslıları ise bunların hiçbirini umursamayıp sadece “Evet” diyerek yeni bir hayata başlayanlar.

Gelinlik provasını son günlere bırakmayın
Gelinliğinizin üzerinizde kusursuz durmasını ve rahat olmasını istiyorsanız provalara gereken vakti ayırın. Gelinlik provanızı son günlere bırakıp kendinizi sıkıştırmayın.

Öncelikle kendinize en uygun formu belirleyin
Gelinlik seçiminde dantel, inci gibi detaylar önemli ancak gelinliğin formu tüm bu detaylardan daha önemli. İlk olarak kendi zevkinize ve vücut yapınıza en uygun formu belirleyin.

Gelinliğin üst kısmına ekstra özen gösterin
Davetlilerin gelinlikte ilk olarak baktıkları kısım gelinliğin üst kısmı olur. Straplez, askılı ya da uzun kollu... Gelinliğinizin üst kısmı en çok akılda kalan kısım olacağından bu kısma karar verirken bir kez daha düşünün.

Sadece moda diye kendinize yakışmayan bir model seçmeyin
O senenin modası deniz kızı ya da uçuşan gelinlikler diye bu modelleri tercih etmeyin. Sezonun gelinlik trendleri ne olursa olsun siz kendi zevk ve vücudunuza uygun olan gelinliği seçin.

Mümkün olduğunca fazla gelinlik deneyin
Gelinliğinize karar verirken aklınızda tek bir model olsa bile farklı modellere de fırsat verin. Hiç aklınızda olmayan bir model size çok daha fazla yakışabilir. Ancak fazla gelinlik denemek adına kafanızın karışmasına izin vermeyin.

Herkesin fikrini almak zorunda hissetmeyin
Başkalarının önerilerine kulak vermek size yardımcı olabilir. Ama bu sizin düğününüz ve sizin gelinliğiniz, herkesin fikrini almak ve uygulamak zorunda hissetmeyin